Z diaľky sa život javí ako krásny, bezchybný, dokonalý a nedotknutý – no len čo pristúpime bližšie, stane sa skutočnejším. Zbadáme jeho hrče a mozole, pukliny a škvrny, zlomenosť a neistotu.

Prečo? Lebo život môžeme skutočne zažiť len zblízka. Jasné, môžeme ho pozorovať obďaleč, ale na to, aby sme sa stali jeho súčasťou a zažili jeho pravú krásu, ho musíme prijať a dovoliť všetkým jeho nedokonalostiam, aby sa nás dotkli. Musíme prijať jeho praskliny a škvrny. Pretože tie sú jeho súčasťou práve tak, ako západy slnka a vodopády.

Život je komplikovaný. To je na ňom krásne, pretože je to skutočné. Je živý a v pohybe. Je to ten druh daru, čo nedostaneme nablýskaný. Neligoce sa, pretože nepochádza z bežiaceho pásu továrne. Nie. Tento dar je zhora.

Je jednoduché vytvoriť si ilúziu života. Tá však nie je vôbec o žití. Je to skôr fantázia, ktorej sme väzňami. Ale ak sme ochotní prijať život taký, aký je – nehnať sa za dokonalosťou, ale stať sa súčasťou reality nedokonalého života – čoskoro v tej nedokonalosti nájdeme to, čo sme nikdy nečakali.

Nájdeme v nej Boha.

Boh sa udomácnil v puklinách a škvrnách života a práve tam nájdeme útechu v jeho náručí. Tam nám umyje nohy. Tam plače a smeje sa spolu s nami.

Práve v tých prasklinách a škvrnách si uvedomujeme, že Božiu dokonalosť možno zažiť, len keď sme ochotní prijať a okúsiť vlastnú nedokonalosť.

Záleží na tebe. Tvoj život nie je darom len pre teba, ale aj pre nás všetkých. Tvoje jedinečné miesto na tomto svete, tvoja jedinečná osobnosť, sny a myšlienky sú dôležité. Keď sa prebúdzaš, môže sa ti zdať, že si to nik nevšimol. No jedného dňa pochopíš, že každý deň keď si vstal, aby si zaujal svoje miesto na tomto svete, nebo zajasalo.

Život nie je vždy jednoduchý, ale nezamieňaj si ťažké časy s vlastnou hodnotou a dôležitosťou. Záleží na tebe. Záleží na tebe viac ako na všetkých hviezdach na oblohe.

Tak vstaň. Buď odvážny. Boh je s tebou a celé nebo ťa povzbudzuje.

MickMooney

je autorom knihy AnOutsider´sGuide to theGospel (v prekl. Sprievodca evanjeliom pre nezasvätených).

Facebook

Who's Online

Práve tu je 35 návštevníkov a žiadni členovia on-line