Popová hviezdička Justin Bieber otvorene prehovoril o svojej viere, problémoch z minulosti a novej túžbe „žiť ako Ježiš“. 21-ročný mladík poskytol časopisu Complex dlhý rozhovor, v ktorom sa úprimne rozhovoril o svojom životnom štýle a kontroverznosti. Tá ho posledných pár rokov sprevádza kvôli jeho, častokrát, hulvátskemu správaniu. „Môžem to dookola opakovať,“ vysvetľoval, „mením sa a mením aj svoj život“ no uznal, že ľudia potrebujú „hmatateľný dôkaz“. Bieber tiež priznal, že väčšina zmien sa deje práve kvôli jeho obnovenej kresťanskej viere.

„Za to, kde práve som, vďačím svojej viere. Dostala ma na úplne iný level. Veľmi rád o nej rozprávam. Myslím si, že kresťania v ľuďoch zanechali zlý pocit. Zanechali dojem, že sú príliš dotieraví, príliš upätí na kostol a náboženstvo... Stalo sa vám už, že ste zapli televízor a práve vysielali nejakú večernú kostolnú šou? Niektoré sú o tom, že: „Rob toto a tamto, lebo ak nie, zomrieš a usmažíš sa v pekle!“ a vy si vravíte, „Tak s týmto ja nechcem mať nič spoločné!“. Presne takto sa cítim. Nie som nábožný človek. Ježiša milujem a v tom je moje spasenie. Chcem sa podeliť o to, čo prežívam a čo cítim a myslím si, že by to ľudia nemali prehliadať.

Naozaj len chcem žiť ako Ježiš. Nechcem sa stať Ježišom – to by som nemohol – a bolo by to divné. Ježiš vytvoril dosť super model toho, ako milovať ľudí, ako byť láskavý a milosrdný. Ak tomu veríte, zomrel za vaše hriechy a vám sa už nepočítajú. Niekedy, keď sa mi do niečoho nechce, ale viem, že je to správne, spomeniem si, že Ježišovi sa istotne tiež nechcelo ísť na kríž zomrieť. Urobil to, aby sme my nemuseli prejsť tým, čím sme si prejsť mali... Máme toho najväčšieho lekára zo všetkým a jeho meno je Ježiš Kristus. A on fakt uzdravuje. To je celé. Prišiel čas, aby sme sa všetci podelili o to, čomu veríme. Urob to aj ty. Nachádzam sa v bode, keď si to nechcem nechávať pre seba.“

Opísal tiež svoje, často konfliktné vzťahy s cirkvou a povedal že „spoločenstvo je vzťah,“ no v zápätí dodal, „nemusíš chodiť do kostola, aby si bol kresťanom. Ak chodíš do Taco Bell (sieť rýchloobčerstvenia predávajúca taco, pozn. redakcie), neznamená to, že si taco.“ Celý rozhovor je veľmi jasný a jeho názory na vieru, cirkev a dokonca aj kreacionizmus sú prekvapivo nezaujaté. Ak aj nie ste Bieberov fanúšik, je zaujímavé čítať tieto priamočiare názory na vieru od prominenta a polarizujúcej osobnosti súčasnej kultúry.

zdroj: http://www.relevantmagazine.com/slices/justin-bieber-i-just-wanna-honestly-live-jesus

Facebook

Who's Online

Práve tu je 62 návštevníkov a žiadni členovia on-line