Svoj život som žila bez Boha. Neverila som, že existuje. Keď sa na to spätne pozerám, viem, že moje srdce bolo prázdne a hľadalo lásku. Keď ju nenašlo, začala som prázdnotu zapíjať alkoholom. V tých časoch som študovala na vysokej škole. Alkohol sa stal mojim najlepším priateľom a postupom času mi zobral úplne všetko: moje dve deti, domov, zdravie, prácu, priateľov, česť i charakter. Dokonca som sa dostala do väzenia.

„Alkohol sa stal mojim najlepším priateľom a postupom času mi zobral úplne všetko“

Jedného dňa do môjho života vstúpil muž. Nepochopiteľne obetavo sa o mňa staral viac ako päť rokov. On sám nepil, no záležalo mu na mne. Hľadal ma po krčmách, privádzal ma domov. Dával mi pocit domova. Už som viac nebola hladná. No i napriek jeho dobrote bola túžba po alkohole silnejšia. Znova a znova som od neho utekala. Vtedy ma navštívila dcéra. Počas štúdií na vysokej škole spoznala Ježiša Krista ako svojho Spasiteľa. Hovorila mi o Ňom. Vraj ma miluje a môže zachrániť, pretože umrel za mňa na kríži. No ja som jej neverila. Poslala som ju liečiť sa na psychiatriu.

„Hľadal ma po krčmách, privádzal ma domov.“

Prišiel rok 1995. Bola som triezva a nešťastná. Práve som umývala riad, keď mi padol na nohu hrniec. Už-už som chcela zahrešiť, no vtom som namiesto toho padla na kolená. V tej chvíli som pocítila takú obrovskú lásku, že sa mi od nej chcelo umrieť. Táto láska mi ukázala všetku tú špinu predošlých rokov. Plakala som a prosila o odpustenie za to, ako som ublížila deťom, rodičom, manželovi, Bohu. Vtedy som sa stretla s Bohom. Kristus ma urobil tým najšťastnejším človekom na svete. Urobil ma milovanou a úplne ma oslobodil od alkoholu. Všetkých, ktorým som ublížila, som prosila o odpustenie.

„V tej chvíli som pocítila takú obrovskú lásku, že sa mi od nej chcelo umrieť.“

Dnes žijem v pokojnom manželstve. Radosť mi robia deti i vnúčatá. Učím v škole a túžim, aby aj moji žiaci poznali Ježiša. Som šťastná, že môžem patriť Bohu. Je mojím Záchrancom a veľmi túžim konať Jeho vôľu. On ma nielen uzdravil, no urobil ma novou. Už nič nie je tak, ako predtým. Úplne zmenil môj životný štýl, hodnoty, výber priateľov, knihy, voľný čas. Taký je Boh. Veľký, zázračný, milujúci.

Z rozprávania Danky Zubčákovej

Facebook

Who's Online

Práve tu je 21 návštevníkov a žiadni členovia on-line